15 marzec 2018

KAROLINA BOSIEK OLIMPIJKA z Piongczang – największy polski talent w łyżwiarstwie szybkim

Ma zaledwie 18 lat, uważana jest za wielki talent polskiego łyżwiarstwa szybkiego, zadebiutowała na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Jest najmłodszą polską panczenistką w historii igrzysk. Karolina Bosiek to dziewczyna z Ciebłowic Dużych w Gminie Tomaszów Mazowiecki, która mając 16 lat, wystąpiła w Pucharze Świata w Heerenveen w Holandii. Wielokrotnie stawała na podium Pucharu Świata Juniorów, zdobyła również brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów 2016 w sprincie drużynowym, jest także medalistką Mistrzostw Polski. Trenuje w Tomaszowie Mazowieckim, w Klubie Sportowym Pilica pod okiem trenera Wiesława Kmiecika. Mimo tak młodego wieku ma wiele osiągnięć i wciąż ma szansę, aby zdobyć ich jeszcze więcej. Udział w Igrzyskach Olimpijskich to wielki prezent urodzinowy dla Karoliny Bosiek, który sama ciężką pracą wywalczyła. Właśnie w Pjongczang dziewczyna obchodziła 18 urodziny. W Korei Południowej wystąpiła na dystansach 3000m, 1000m.  Aby wyrazić swoją radość i dumę z Karoliny po powrocie z Igrzysk Olimpijskich na Karolinę czekało w Ciebłowicach Dużych bardzo miłe przyjęcie.  Na spotkaniu zgromadzili się najważniejsi, czyli rodzice Karoliny Państwo Elżbieta i Wiesław Bosiek, trener Wiesław Kmiecik wraz z małżonką, rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych: z-ca wójta gminy Tomaszów Mazowiecki Sławomir Bernacki, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, inspektor ds. kultury promocji i sportu Maria Robak, radny Czesław Milczarek, sołtys Karolina Żegnałek  oraz mieszkańcy i przyjaciele.  Były życzenia kwiaty i piękny urodzinowy tort. A wszystko to dla panczenistki  miłej i bardzo skromnej Karoliny Bosiek. Trzymamy kciuki za kolejne występy, życzymy wielu sukcesów na arenie zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Powodzenia!