23 październik 2016

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Tomaszów Mazowiecki

20 października w niezwykle uroczystej oprawie pary małżeńskie z Gminy Tomaszów Mazowiecki świętowało jubileusz 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyły rodziny, Wójt Franciszek Szmiglem  i Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach, odprawioną przez proboszcza o. Marka Zienkiewicza. W trakcie mszy małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia i otrzymali okolicznościowe pamiątki.

Druga część obchodów odbyła się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Smardzewicach. Uroczystość, którą poprowadziła Alicja Węgrzynowska rozpoczęła się występem słowno muzycznym w wykonaniu młodzieży szkolnej przygotowanej przez nauczycielki Annę Justyna i Jolantę Fituch. Przybyłych na uroczystość jubilatów i gości powitał wójt, który skierował do Jubilatów słowa wyrażające uznanie oraz szacunek. Następnie Wójt Franciszek Szmigiel w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Pierścińskiej wręczył jubilatom obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni przez dyrektora szkoły Waldemara Fijałkowskiego na  poczęstunek.

Małżeństwa, które obchodziły jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego:

Alicja i Adam Wilczkowie

Teresa i Tadeusz Wyszkowscy

Leonarda i Jan Karkochowie

Krystyna i Jerzy Głachtijewscy

Krystyna i Ryszard Gobisowie

Teresa i Stefan Twardowscy

Zofia i Alfred Wizorowie

Stanisława i Zygmunt Plichtowie

Krystyna i Andrzej Baranowie

Zofia i Zygmunt Wojtaszkowie

Barbara i Czesław Darochowie