20 listopad 2016

XVI Powiatowy Konkurs Darcia Pierza

XVI Powiatowy Konkurs Darcia Pierza odbył się w dniu 18 listopada 2016 r. w Gminnej Hali Sportowej w Rzeczycy. Gminę Tomaszów Mazowiecki  w Konkursie  reprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kwiatkówki, Łagiewnik i Świńska. Udział w konkursie wzięły przewodniczące tych kół  panie: Janina Tomanek, Zofia Karp i Emilia Chmielewska. Gminie Tomaszów Mazowiecki kibicowała Maria Robak inspektor ds. kultury i promocji oraz koleżanki z KGW. Podczas konkursu czas umilały występy zespołów ludowych.  Panie z darciem pierza poradziły sobie znakomicie i zajęły zaszczytne drugie miejsce. Po ogłoszeniu werdyktu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział    w konkursie. Ze zdartego pierza zostanie uszyta poducha, którą otrzyma pierwszy nowo narodzony mieszkaniec gminy Rzeczyca w 2017 r.