11 listopad 2017

Obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości

10 listopada w sali Domu Ludowego w Smardzewicach odbyła się uroczystości z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Licznie zgromadzoną publiczność i zaproszonych gości powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Jolanta Zabłocka wraz z sołtysem Marianem Tomasikiem. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki – Franciszek Szmigiel wraz z małżonką, zastępca wójta Sławomir Bernacki, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska z radnymi, O. Marek Zienkiewicz proboszcz parafii św. Anny w Smardzewicach, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Waldemar Fijałkowski oraz grono pedagogiczne, Maria Robak inspektor ds. Kultury i Promocji oraz prezes OSP Smardzewice Edmund Król oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Jako pierwsza wystąpiła orkiestra dęta ze Smardzewic pod kierunkiem kapelmistrza pana Wiesława Iskry.

W programie słowno- muzycznym zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Smardzewicach,  których przygotowały Dorota Kaczmarek i Anna Justyna.

W repertuarze pieśni patriotycznych zaprezentowały się zespoły ludowe: "Sami Swoi" z Twardej, "Ciebłowianie" i "Smardzewianie". Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Wójt gminy Franciszek Szmigiel, który  w wystąpieniu podkreślił istotę Święta Niepodległości.

Wieczór zorganizowany został przez Gminę Tomaszów Mazowiecki, Sołtysa i Radę Sołecką Smardzewic, OSP w Smardzewicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół „Smardzewianie”, Świetlicę Wiejską oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.
Na wszystkich gości czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów.