16 luty 2018

Niebrowianki na Powiatowych Ostatkach w gminie Rokiciny

W ostatni dzień karnawału 13 lutego Panie z KGW z Niebrowie reprezentowały gminę Tomaszów Mazowiecki na XI Powiatowych Ostatkach w miejscowości Łaznów w gminie Rokiciny.  Ostatki to czas radości i zabaw, które swoim diabelskim występem rozpoczęła reprezentacja naszej gminy, której dzielnie kibicował wójt Franciszek Szmigiel i inspektor ds. promocji i kultury Maria Robak.  Zmagania konkursowe były zacięte. Rywalizowały miedzy sobą KGW z 8 gmin powiatu tomaszowskiego. Komisja konkursowa po burzliwych naradach I miejsce przyznała  KGW z Żelechlina. Nasze „Niebrowianki” zajęły II miejsce. Dla wszystkich występujących zespołów organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa, która zgodnie z tradycją trwała do północy.