26 październik 2017

Nagroda Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury dla zespołu „Smardzewianie”

26 Października 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Jest to nowe prestiżowe wyróżnienie przyznawane od dwóch lat za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. O przyznanie nagrody wystąpił Wójt Gminy Franciszek Szmigiel. Wśród 32 laureatów znalazł się zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” ze Smardzewic, który nagrodę w wysokości 5 000 zł. odebrał z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.