30 październik 2017

I Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tomaszowskiego

28 października w Tomaszowie Mazowieckim odbył się I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tomaszowskiego. Organizatorami było Powiatowe Centrum Animacji Społecznej i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym celem była integracja środowiska wiejskiego powiatu, zachowanie i popularyzowanie dziedzictwa kulturowego, inspirowanie do pracy zespołowej, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców oraz kultywowanie tradycji. Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w sześciu konkurencjach:  kulinarnej, edukacyjnej, modowej, wokalnej, tanecznej, sprawnościowej. Udział w turnieju wzięło siedem Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tomaszowskiego. Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Twardej. W turnieju udział wzięło również nowo powstałe KGW z Niebrowa. Koło Gospodyń wiejskich z Twardej w konkurencji edukacyjnej zajęło I miejsce. KGW „Niebrowianki” w ogólnej rywalizacji zdobyły III miejsce.