04 styczeń 2018

I etap budowy infrastruktury sanitarnej w Łazisku zakończony

Pod koniec listopada br. roku zakończono budowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w Łazisku. Infrastruktura jest elementem uzbrojenia gminnych terenów inwestycyjnych, dla których władze gminy czynią starania o pozyskanie inwestorów. Wykonawcą inwestycji za kwotę 896.055,00 zł brutto była firma z Pabianic - ZINSBUD Inżynieria Bezwykopowa Emil Zimoch. Nadzór inwestorski sprawował inspektor z Piotrkowa Trybunalskiego – Pan Grzegorz Jaśki.

Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej jest jednym z zadań wchodzących w skład operacji pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Jadwigów oraz w części miejscowości Kolonia Zawada i Łazisko wraz z budową II reaktora na oczyszczalni ścieków w miejscowości Zawada” współfinansowanej ze środków unijnych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dla tej części zadania dofinansowanie wyniesie ok. 459 tys. zł, ogólnie w ramach całego projektu dofinansowanie wyniesie niecałe 2 mln. zł.

W roku 2018 powstanie kanalizacja sanitarna w miejscowościach Zawada, Kolonia Zawada i w części miejscowości Jadwigów oraz wybudowany zostanie II reaktor na oczyszczalni ścieków w Zawadzie.