21 grudzień 2017

Drogi gminne realizowane z dofinansowaniem ze środków unijnych

Pod koniec września zakończono budowę ulicy Cegielnianej w Wąwale. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Koszt budowy drogi wraz z oświetleniem wyniósł ok. 490 tys. zł. W ramach inwestycji powstało ok. 0,7 km nowej jezdni wraz z poboczem utwardzonym kostką betonową oraz zjazdami do przyległych nieruchomości.

Z początkiem grudnia br. rozpoczęła się przebudowa drogi w Niebrowie. Wykonawcą inwestycji za kwotę ponad 820 tys. zł jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego. W ramach inwestycji zostanie ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna, natomiast pobocze zostanie utwardzone w części kostką betonową, a w części kruszywem kamiennym. Nadzór inwestorski będzie sprawował inspektor z Bełchatowa – Pan Wiesław Paźgier. Chodnik z kostki betonowej został wykonany w roku 2012 również z udziałem środków unijnych.

Przebudowa obydwu dróg współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dla inwestycji na ulicy Cegielnianej otrzymamy ok. 196 tys. zł dofinansowania, natomiast dla drogi w Niebrowie dofinansowanie wyniesie ok. 570 tys. zł.

W 2019 r. planowana jest przebudowa drogi przez wieś Chorzęcin.